Kiedy zmagamy się z przewlekłym bólem głowy czy też utratą równowagi, często decydujemy się na wizytę u specjalisty. Jedni sugerują nam, abyśmy udali się do neurologa, natomiast drudzy, aby udać się do neurochirurga. Czym tak naprawdę różnią się Ci dwaj specjaliści? Kiedy jeszcze się do nich warto wybrać na wizytę?
Neurolog Kraków – kiedy się do niego udać?
Wiele osób, nie tylko starszych, ale równie i dzieci zmagają się z dolegliwościami z zakresu układu nerwowego. Warto wtedy wybrać się do specjalisty, który trudni się w leczenie chorób neurologicznych. Do schorzeń, występujących z zakresu obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, zaliczymy również:
- silne, nawracające bóle głowy,
- zaburzenia mowy,
- problemy z równowagą,
- problemy z koncentracją,
- skurcze i drżenie mięśni.
Takich objawów nie należy lekceważyć! Natychmiast należy zapisać się na konsultację do specjalisty.
Neurochirurg Kraków – zakres usług medycznych
Neurochirurg stosuje leczenie zewnętrzne, jak i wewnętrze. Oznacza to, że w przypadku konieczności, przeprowadza również operacje. Neurolog natomiast ma taki sam zakres usług, jednak z wyjątkiem leczenia wewnętrznego. Zarówno z zakres usług neurochirurga, jak i neurologa wchodzi:
- badanie podłoża wystąpienia choroby,
- diagnoza pacjenta,
- wdrożenie odpowiedniego i skutecznego leczenia,
- badanie odruchów fizjologicznych.
Lekarze obu specjalizacja udzielą pomocy, zdiagnozują chorobę, a także wdrożą odpowiednie leczenie. Jeśli neurolog uzna, że koniecznie jest przeprowadzenie operacji, to da skierowanie do neurochirurga. Jeśli natomiast neurochirurg stwierdzi, że nie wymagana jest operacji, to zleci leczenie farmakologiczne.
Udając się na leczenie, warto wybrać odpowiedniego specjalistę. Często jednak mamy z tym problem. Warto poznać opinie innych pacjentów, którzy korzystali z usług medycznych tych lekarzy. Często opinie te znajdziemy w Internecie.